Indlæser Begivenheder

« Alle Begivenheder

Orienteringsaften, kommune, strandpark og biolog

10 marts:18:30 - 20:30

Kære Medlemmer

Bestyrelsen kan med glæde meddele, at klubben får besøg af Ishøj Kommune og Strandparken samt Mikkel Skovrind, som alle har indvilliget i at orientere os om status og kommende projekter i og omkring åen og havnen. 

Bestyrelsen håber at se mange af jer til en spændende og hyggelig aften i klubhuset. 

Vi starter 1830 og forventer at slutte ikke senere end 2030. Klubben sørger for kaffe og blødt brød. 

Formålet med aftenen er at styrke viden blandt klubbens medlemmer om fiskebestandens tilstand og kommende projekter mm. samt styrke samarbejdet med kommunen og Strandparken. 

Har du forslag til emner som det kunne være interessant at høre om eller spørgsmål som du gerne vil stille kommunen og/eller Strandparken, så bedes du sende dem til Henrik (henrikhvilsom@gmail.com) senest torsdag d. 26. februar – derefter vil Henrik samle sammen og sende dem til kommunen og Strandparken, så begge har tid til at forberede sine svar.

Detaljer

Dato:
10 marts
Tidspunkt:
18:30 - 20:30